Wypadanie włosów, na jakie zabiegi warto się zdecydować?


Utrata włosów może wykazywać charakter genetyczny, jednak bardzo często może być efektem stanu chorobowego, a także zaburzonego podłoża psychicznego. Obecnie coraz częściej jesteśmy narażeni na permanentny stres, który oddziałuje w sposób niekorzystny na stan skóry czy włosów w obszarze głowy.


Mimo to dzisiejsze farmaceutyczne oraz kosmetyczne rozwiązania dają możliwość redukcji lub pozbycia się tego problemu. Z dużą pomocą nadchodzą innowacyjne zabiegi z zakresu kosmetologii, do których zalicza się:

  • mezoterapia;

  • laseroterapia;

  • osocze bogatopłytkowe.


1. Mezoterapia.

Zarówno mezoterapia igłowa jak i mikroigłowa skóry głowy świetnie sprawdza się u osób, których dotyka problem nadmiernego ich wypadania. Terapia polega na wprowadzeniu w miejsce chorobowe substancji, które jednocześnie będą pobudzać wzrost włosów, z drugiej zaś strony hamować ich wypadanie. Dzięki dostarczeniu takich związków, które powinny być odpowiednio dostosowane do problemu klienta, można uzyskać pożądane efekty terapii. Cennymi związkami są peptydy biomimetyczne – syntetyczne związki chemiczne, których działanie polega na naśladowaniu naturalnie występujących w organizmie substancji sterujących procesami metabolicznymi, które bezpośrednio oddziałują na komórki docelowe. W przeprowadzaniu mezoterapii istotne znaczenie wykazuje również sposób nakłuwania skóry. Wywołuje on stan zapalny, a co za tym idzie aktywuje całą kaskadę reakcji obronnych, które działają na korzyść ukrwienia cebulki włosa. Liczba zabiegów jest bardzo indywidualna i wynosi około 8 wykonywanych co 8 dni.


2. Laseroterapia

Laser Fotona okazał się skuteczny w bezoperacyjnej stymulacji wzrostu włosów u pacjentów z łysieniem androgenowym. Badania potwierdzają, że laser o długości fali 2940 nm budzi „uśpione” włosy i stymuluje do fazy wzrostu. Sukces metody pozwolił opracować nową procedurę. Stosujący tę metodę amerykańscy lekarze oceniają, że terapia daje nawet 75% wzrostu gęstości włosów u pacjentów, u których łysienie zaczęło się nie wcześniej niż przed 8 laty. Efekty terapii zostały zaprezentowane na tegorocznym sympozjum Laser&Health Academy.


3. Osocze bogatopłytkowe

Zabiegi wykorzystujące działanie osocza bogatopłytkowego są jednymi z najbardziej popularnych w medycynie estetycznej. Przewaga ich nad innymi rodzajami, jest taka, że jest ono płynnym materiałem autologicznym pozyskiwanym bezpośrednio od klienta, który jest całkowicie neutralny immunologicznie. Oznacza to, że nie przyczynia się do niepożądanych reakcji alergicznych.


Osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest w procesie separacji krwi żylnej pobranej od pacjenta. Następnie krew umieszcza się w sterylnych i certyfikowanych zestawach przeznaczonych do zabiegów estetycznych i poddaje się procesowi wirowania.


Osocze bogatopłytkowe przyspiesza proces gojenia się oraz regeneracji. Aktywuje fibroblasty do mnożenia się oraz nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra regeneruje się szybciej, a także jej poziom nawilżenia zwiększa się. Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zaleca się wykonywać w serii w 4-5 odstępach, co 14-21 dni.30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Większość z nas niejednokrotnie doświadczyła opuchnięcia ciała, szczególnie nóg. Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej czy procesy zachodzące po intensywnym treningu dodatkowo zwiększaj