Taping twarzy - naturalny facemodeling


Taping twarzy to technika rozluźniania mięśni przy pomocy specjalnych taśm do kinesiotapingu. Stosuje się je w celu relaksacji spiętych mięśni, wygładzenia zmarszczek i uniesienia owalu twarzy.

Zdążyliśmy się już z nimi oswoić na przestrzeni lat, kiedy stały się bardzo popularne w sportowym środowisku i na niejednym boisku mogliśmy zobaczyć umięśnione uda czy mocne barki oklejone w charakterystyczny sposób wielobarwnymi plastrami.

Nie trzeba było długo czekać, aż taśmy stały się remedium na wiele dolegliwości bólowych mięśni, ścięgien czy powięzi. Skutecznie je odciążały i regenerowały. Skoro tak wspaniale działały na dużych powierzchniach naszej skóry, to dlaczego miałyby nie zadziałać na mięśnie naszej twarzy?

Tak też narodził się pomysł wykorzystania ich w facemodelingu.

Na jakiej zasadzie działają te kolorowe taśmy? Jak je nosić? Kto może skorzystać z ich fantastycznego działania, a kto niestety musi z nich zrezygnować? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule.


Na czym polega taping twarzy?

Taping twarzy polega na przyklejaniu taśm do twarzy, które są znakomitym uzupełnieniem pielęgnacji anti-aging. Osoby zajmujące się tapingiem polecają go szczególnie po masażu twarzy, aby wzmocnić efekty. Do zabiegu tapingu używa się taśm kinezjologicznych. Kolorowe plastry, których jeszcze do niedawna używali tylko terapeuci w gabinetach rehabilitacyjnych, w ostatnich latach robią prawdziwą furorę w świecie kosmetologii. Wykonane są z delikatnej, rozciągliwej bawełny, natomiast klej zastosowany przy plastrach jest hipoalergiczny, dlatego istnieje małe ryzyko działań niepożądanych. Zaleca się jednak przed wykonaniem zabiegu zrobić próbę uczuleniową - na nadgarstek przykleić kawałek taśmy i odczekać godzinę. Jeżeli w tym czasie nie wystąpi m.in. pieczenie, swędzenie i zaczerwienienie, można wykonać zabieg.

Jak działa taping twarzy?

Taping twarzy zwiększa przepływ krwi i limfy oraz regeneruje najgłębsze struktury naszej skóry. Działa niczym lifting - skóra po zabiegu jest ujędrniona i wygładzona. Taping wpływa na redukcję zmarszczek, poprawia owal twarzy, widocznie zmniejsza drugi podróbek, likwiduje blizny, poprawia koloryt, a także pomaga w pozbyciu się obrzęków twarzy i szyi.

Istotna jest przede wszystkim prawidłowa aplikacja taśm, dlatego zaczynając przygodę z tapingiem warto udać się do specjalisty, który odpowiednio zadba o naszą skórę i przygotuje ją do zabiegu. Efekty zobaczymy już po pierwszym zastosowaniu, jednak aby uzyskać najlepsze i trwale rezultaty, warto wykonywać go regularnie.


Taping twarzy - jak przygotować skórę do zabiegu i jak go zrobić?


Skóra do wykonania tapingu musi być sucha i dobrze oczyszczona. Końce taśm powinny być odpowiednio docięte i zaokrąglone, żeby lepiej przylegały do twarzy. Klej aktywuje się pod wpływem ciepła, dlatego przed aplikacją należy delikatnie pocierać taśmy.

Taśmy można naklejać na czoło (redukcja lwiej zmarszczki oraz zmarszczek poziomych), policzki (uniesienie i ujędrnienie), okolice oczu (wygładzenie kurzych łapek), podbródek (poprawienie owalu twarzy) oraz okolice ust i nosa (wygładzenie bruzdy nosowo-wargowej). Można naklejać je tylko na wybrane partie lub okleić nimi całą twarz.

Aby samodzielnie usunąć plastry należy je delikatnie zwilżyć i zrolować, aby nie podrażnić skóry, a następnie umyć twarz i nałożyć krem. Średni czas trzymania plastrów to ok. 6-8h. Najlepiej aplikować je na noc. Aby uniknąć działań niepożądanych, przed tapingiem twarzy nie można stosować kremów z retinolem, kwasami oraz wykonywać zabiegów medycyny estetycznej.

Taping twarzy - gdzie wykonać zabieg?

Taping twarzy wykonamy w gabinetach masażu, fizjoterapii oraz wybranych gabinetach kosmetycznych. Taśmy możemy przyklejać również samemu w domu, jednak trzeba robić to uważnie i bardzo starannie. Nieprawidłowo przyklejone mogą spowodować odwrotny efekt od zamierzonego np. pogłębić zmarszczki.

Taping twarzy - przeciwskazania

Taping twarzy nie jest dla każdego. Przeciwskazaniami do plastrowania twarzy są przede wszystkim: - choroby i stany zapalne skóry, infekcje, podrażnienia; - świeże rany i blizny; - zakrzepica żył; - uczulenie na klej.

13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Większość z nas niejednokrotnie doświadczyła opuchnięcia ciała, szczególnie nóg. Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej czy procesy zachodzące po intensywnym treningu dodatkowo zwiększaj