OBALAMY POPULARNE MITY DOTYCZĄCE MEDYCYNY ESTETYCZNEJ


Medycyna estetyczna oraz zabiegi spowalniające starzenie, choć długo już obecne na polskim rynku, wciąż wzbudzają wiele kontrowersji. Najwięcej lęku budzą wśród tych, którzy nie mają dostatecznej wiedzy o dzisiejszych technologiach i metodach, służących utrzymywaniu naturalnego piękna. Z kolei, ci którzy potrafią rozsądnie korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej, doceniają jej zbawienną moc uzdrawiania, regenerowania i przywracania skórze blasku.


Wraz z rozwojem technologii estetycznych, w siłę rośnie także czarny rynek, gdzie zabiegi wykonywane są przez osoby bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy medycznej. Korzystanie z takich miejsc może prowadzić do nieodwracalnych skutków zdrowotnych, negatywnych zmian w wyglądzie, a w skrajnych przypadkach – do jego deformacji. Dlatego, by poczuć się bezpiecznie w tym świecie, konieczne jest rozwianie wszelkich mitów, jakie narosły wokół medycyny estetycznej.


#1. Zabiegi medycyny estetycznej dadzą sztuczny efekt

Aktualne trendy i rozwój medycyny tego typu skupiają się przede wszystkim nad osiągniecięm jak najbardziej naturalnych efektów, i większość specjalistów nie podpisze się pod zabiegiem, który miałby nasze naturalne proporcje zaburzyć, lub w jakikolwiek sposób nas oszpecić. Zabiegi powinny być wykonywane przez doświadczonego kosmetologa, który po przeprowadzonej konsultacji dokładnie wie co zrobić, by zapobiec przerysowanym efektom.


#2. Wykorzystywane preparaty są niebezpieczne

W medycynie estetycznej wykorzystywane są tylko i wyłącznie preparaty, które są poddane obróbce medycznej i są dopuszczone do wykorzystania jako preparaty medyczne o statusie leków.

Jeśli jednak stawiacie na całkowitą naturalność polecam skorzystać z zabiegów bazujących na preparatach występujących w naszym organizmie, np. osocza, które skutecznie regeneruje naszą skórę od wewnątrz.


#3. Zabiegi Medycyny Estetycznej są bolesne

Jak i w normalnej medycynie, tak i tutaj celem każdego zabiegu jest przeprowadzenie go jak najszybciej i jak najmniej boleśnie. Każdy pacjent ma oczywiście inny próg bólu, dlatego dbając o komfort naszych klientów aplikujemy specjalistyczną maść znieczulającą na obszar poddawany zabiegowi.


#4. Oferta Medycyny Estetycznej jest tyko dla kobiet.

Nic bardziej mylnego. Zaletą medycyny jest jej uniwersalność, z korzyści jakie dają zabiegi może cieszyć się każdy. Jest wiele zabiegów oferowanych dla mężczyzn. Są to zabiegi z wykorzystaniem tych samych metod czy preparatów, które wykorzystywane są przy standardowych zabiegach dla kobiet na przykład


- mezoterapia mikroigłowa

- zabiegi z wykorzystaniem osocza lub fibryny

- zabiegi laserowe z wykorzystaniem laseru Fotona

- wodorowe oczyszczanie twarzy


Część z tych zabiegów to zabiegi poprawiające poziom codziennego życia. Przykładami są:


- leczenie nadpotliwości

- leczenie chrapania

- leczenie łysienia

- zamykanie porów

- usuwanie brodawek i blizn potrądzikowych

- zamykanie naczynek, likwidacja przebarwień oraz rumienia


Natalia Boer

31 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Większość z nas niejednokrotnie doświadczyła opuchnięcia ciała, szczególnie nóg. Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej czy procesy zachodzące po intensywnym treningu dodatkowo zwiększaj