Nowości w kuracjach anti age!


Skóra w naturalny sposób ulega procesom starzenia. Zachodzące zmiany uwarunkowane są genetycznie, ale zależą także od wielu czynników zewnętrznych, m.in. nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, nieodpowiedniej pielęgnacji czy stosowania używek. Na szczęście wiele zmian można spowolnić lub wręcz cofnąć (np. usunąć przebarwienia, wygładzić zmarszczki), a zabiegi anti-aging są świetnym sposobem na odzyskanie młodego wyglądu i pewności siebie.

Anti-aging – na czym polegają zabiegi odmładzające?

Zabiegi anti-aging to jeden z najdynamiczniej rozwijających się obszarów medycyny estetycznej. Ich głównym celem jest spowolnienie procesu starzenia oraz zminimalizowanie jego efektów.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że już po 25. roku życia pojawiają się na skórze pierwsze zmarszczki. Bardzo ważna jest więc odpowiednia pielęgnacja i profilaktyka w młodym wieku. Specjaliści podkreślają, że sposób dbania o skórę dwudziestolatków często warunkuje ich wygląd po pięćdziesiątce.

Oczywiście na tempo starzenia wpływa wiele czynników, m.in. tryb życia, problemy zdrowotne (np. zaburzenia hormonalne) czy niezdrowa dieta. Bez względu na przyczynę pogorszenia kondycji skóry, kuracje anti-aging to skuteczny sposób na jej rewitalizację.

Na czym dokładnie polegają wspomniane zabiegi? Ich zadaniem jest przede wszystkim pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych. Kuracje przeciwstarzeniowe korzystnie wpływają na syntezę kolagenu i elastyny – białek stanowiących „rusztowanie” skóry.

Zabiegi anti-aging najczęściej wykonywane są w obszarze twarzy, szyi i dekoltu, ale również dłoni, piersi, ramion czy brzucha, prowadząc do wygładzenia skóry, ujędrnienia i odmłodzenia.

Zabiegi anti-aging – przegląd najpopularniejszych

Ilość zabiegów anti-aging jest ogromna. Pacjenci naszej kliniki mogą wybrać m.in. mezoterapię z wykorzystaniem różnego rodzaju preparatów, zabiegi laserowe, radiofrekwencję mikroigłową, peelingi chemiczne, mikrodermabrazję czy zabiegi z użyciem nici rewitalizująco-liftingujących. Poniżej omawiamy najpopularniejsze z tych zabiegów.

Mezoterapia

Zabieg stosowany jest w celu odmłodzenia i regeneracji skóry. Mezoterapia polega na wprowadzeniu odpowiedniego preparatu poprzez iniekcję. Aplikuje się zwykle gotowe koktajle odżywcze np. z kwasem hialuronowym lub osocze bogatopłytkowe pacjenta.

Nowością jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych pobranej z krwi pacjenta. Pozwala uzyskać trwałe i naturalne efekty w postaci zregenerowanej i odbudowanej skóry. Dzięki biostymulacji komórek skóry zmarszczki zostają wygładzone i poprawia się ogólne ukrwienie skóry.

Kolejną nowinką w zawartości ampułek do mezoterapii są biostymulatory, o których wspominaliśmy już w postach na instagramie. Biostymulatory to wykorzystywane w medycynie estetycznej preparaty, które służą do odbudowy struktury skóry, dzięki stymulacji komórek skóry, kolagenu i elastyny. Po zaaplikowaniu działają całkowicie naturalnie, dając efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry.

Laseroterapia

Zaawansowane terapie przeciwstarzeniowe, lifting połączony z silną

stymulacją komórek skóry do produkcji nowego kolagenu, poprzez zadziałanie w odpowiednich

poziomach, warstwach skóry - oto tajemnica spektakularnych efektów tej procedury

Przewidywalne, precyzyjne, skuteczne i bezpieczne. Nie dodają objętości, pozwalają zachować

młody i zdrowy wygląd. Stymulują komórki do dzielenia się i produkcji kolagenu, zagęszczają i

ujędrniają skórę. Działają i na powierzchni tkanki i w jej wnętrzu. Uważam, że jest to

niekwestionowana przyszłość medycyny w dążeniu do młodości i piękna.

Peelingi chemiczne do przebudowy skóry

Peelingi chemiczne, stosowane w kuracjach anti-aging, zawierają przede wszystkim kwasy w odpowiednio wysokich stężeniach. Najczęściej wykorzystywane są: kwas glikolowy, mlekowy, migdałowy, ale także retinol, czyli substancja, która ma udowodnione działanie przeciwzmarszczkowe.

Zabiegi tego rodzaju polegają na złuszczaniu wierzchniej, zrogowaciałej warstwy naskórka. Kuracja inicjuje również proces przebudowy skóry. Efektem stosowania peelingów jest poprawa kolorytu skóry, usunięcie przebarwień i drobnych niedoskonałości. Widoczna jest także poprawa elastyczności skóry.

Masaże liftingujące twarzy

Japońska technika masażu twarzy i karku, która jest doskonałą alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej. Jego celem jest usunięcie wszelkich napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji.

Idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy boją się igieł czy jakiejkolwiek bolesności podczas zabiegu. Oprócz ruchów liftingujących, wykonywany jest również drenaż limfatyczny, co pozwala pozbyć się opuchlizny oraz wszelakich toksyn z naszej twarzy. Efekt drenażu, jaki i liftingu widoczny jest już po pierwszym zabiegu.

„Liposukcja” Ultradźwiękowa - HIFU

W przeciwieństwie do laserów, częstotliwości radiowej oraz innych technologii, HIFU2 omija naskórek, aby dostarczyć energię w optymalnej temperaturze na ściśle określoną głębokość. Fale przechodzą bezinwazyjnie przez wierzchnie warstwy i ogniskują (skupiają) się punktowo dopiero wewnątrz skóry właściwej. Dochodzi do podgrzania tkanek do temperatury 65-75 ℃ i punktowej koagulacji włókien kolagenowych, które skracając się, dają pierwszy, natychmiastowy efekt liftingu na poziomie, stanowiącym fundament skóry. Zabieg idealny dla osób z wiotką, opadającą skórą. Wystarczy jeden zabieg, nie trzeba powtarzac, a efekt trzyma się latami!

Wiele osób pyta, jak długo utrzymują się efekty kuracji anti-aging. Trzeba wiedzieć, że wpływają na to różne czynniki – styl życia, odżywianie, pielęgnacja skóry (także ochrona przeciwsłoneczna), stosowanie się do zaleceń pozabiegowych itp. W zależności od tego oraz od rodzaju zabiegu, rezultaty mogą być widoczne od kilku miesięcy do nawet roku.

Jeśli chodzi o wybór rodzaju zabiegu, to powinien o tym decydować specjalista na podstawie wywiadu i badania. Dla uzyskania jak najlepszych efektów, warto postawić na klinikę, która zatrudnia doświadczonych specjalistów i posiada szeroką ofertę zabiegów.

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Większość z nas niejednokrotnie doświadczyła opuchnięcia ciała, szczególnie nóg. Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej czy procesy zachodzące po intensywnym treningu dodatkowo zwiększaj