top of page

Nowe trendy w medycynie estetycznej

Rozpędzony rynek medycyny estetycznej nie zwalnia tempa. Zarezerwowane niegdyś dla gwiazd show-biznesu zabiegi, są już dostępne dla wszystkich. Z usług gabinetów medycyny estetycznej korzystają zarówno panie i panowie, starsi i młodsi, a szeroka oferta zabiegów sprawia, że każdy znajduje coś dla siebie. Mimo, iż najpopularniejsze wciąż są zabiegi, które mają spowolnić procesy starzenia, to prężnie rozwijają się także te z zakresu ogólnej poprawy kondycji skóry. Rośnie również znaczenie pielęgnacji domowej stosowanej samodzielnie lub właśnie jako uzupełnienie profesjonalnej kuracji. Oto jakie trendy aktualnie królują w gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej.

1. Smart-aging zamiast anti-aging

Nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z roku na rok zyskują na popularności. Są one preferowane ze względu na mniejsze ryzyko powikłań niż zabiegi chirurgiczne, a także szybszą rekonwalescencję. Niezwykle istotne jest także to, że minimalizują a nie całkowicie eliminują efekty starzenia się, zapewniając smart-aging, a to główny trend w medycynie estetycznej w 2023 roku. Przerysowany i nienaturalny efekt operacji plastycznych czy kuracji odmładzających jest już passe. Obecnie pacjenci są świadomi tego, jak ważna jest poprawa kondycji skóry, jej jakości i zdolności regeneracyjnych, dlatego stawiają m.in. na zabiegi biostymulacyjne czy te z wykorzystaniem innowacyjnych laserów.

2. Zdrowa skóra

Ze względu na znaczący wzrost problemów dermatologicznych, przybywa osób, które korzystają z medycyny estetycznej, aby pozbyć się niechcianych blizn czy przebarwień pozostałych po walce np. z trądzikiem. Wzrastająca świadomość skuteczności i innowacyjności zabiegów medycyny estetycznej sprawia, że korzystają z nich coraz młodsze osoby. Medycyna estetyczna nie oznacza już tylko wypełniaczy i czysto estetycznego podejścia - dzięki odpowiednio dobranym zabiegom jesteśmy w stanie zadbać o zdrowie jak i perfekcyjny wygląd naszej cery

3. Skoncentrowana domowa pielęgnacja

Nieodpowiednie dbanie o skórę może zniweczyć starania nawet najlepszego zabiegowca, dlatego w 2023 r. jednym z trendów w medycynie estetycznej jest uzupełnianie profesjonalnych kuracji odpowiednią rutyną pielęgnacyjną. Istotną rolę w tym zakresie odgrywają kosmeceutyki, czyli preparaty kosmetyczne o właściwościach leczniczych. Tego typu produkty wspierają proces regeneracji i rekonwalescencji naskórka, tym samym przedłużają efekty kuracji. W zależności od rodzaju terapii, będą to indywidualnie dobrane preparaty – po zabiegach anti-aging z antyoksydantami jak chociażby witamina C, a w przypadku walki z trądzikiem, przebarwieniami czy bliznami produkty o lekkim działaniu złuszczającym. Wprowadzenie specjalistycznych produktów do codziennej rutyny pielęgnacyjnej może przynieść spektakularne i długotrwałe rezultaty.

Holistyczne podejście do poprawy kondycji skóry nie kończy się jednak wraz z jej zregenerowaniem po zabiegu i zastosowaniu pielęgnacji.

Nieocenionym wsparciem zarówno zabiegów medycyny estetycznej, jak i domowej pielęgnacji jest kompleksowe dbanie o organizm. Zatem w trosce o piękny wygląd trzeba zawsze pamiętać o odpowiedniej diecie, nawodnieniu czy aktywności fizycznej, bez względu na panujące trendy.

14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Ostatnimi czasy zabiegi z medycyny estetycznej zaczyna się traktować trochę beztrosko, zapominając, że jest to MEDYCYNA. Co oznacza inwazyjność i możliwość powikłań. A że idziemy do gabinetu po urodę

Większość z nas niejednokrotnie doświadczyła opuchnięcia ciała, szczególnie nóg. Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej czy procesy zachodzące po intensywnym treningu dodatkowo zwiększaj

bottom of page