Medycyna Estetyczna coraz bardziej popularna wśród mężczyzn. Jakie zabiegi wybrać?

Z medycyny estetycznej korzysta ok. 20% mężczyzn. Z roku na rok rośnie świadomość społeczeństwa, a zabiegi upiększające przestają kojarzyć się tylko z rarytasem dostępnym dla kobiet. Chociaż wizyta w gabinecie medycyny estetycznej dla wielu Panów, wciąż jest tematem tabu, to rosnąca wiedza i edukacja, a także technologia zabiegów, wpływają na wzrost osób korzystających z usług gabinetów medycyny estetycznej.

Obserwując zmieniające się trendy, rośnie liczba mężczyzn, którzy zaczynają dbać o siebie. Regularnie chodzą na siłownie, zdrowo się odżywiają, kupują eleganckie ciuchy. Chociaż dla wielu mężczyzn czas jest łaskawy i z wiekiem potrafią wyglądać lepiej, ich skóra jednak się starzeje, traci jędrność i elastyczność a na twarzy pojawiają się drobne zmarszczki, przebarwienia, blizny.


Wielu panów żyje w przekonaniu, że medycyna estetyczna wiąże się z botoksem, nakłuwaniem, radykalnymi zmianami w obrębie twarzy i ciała. Boją się bólu i długiej rekonwalescencji. Owszem, kiedyś tak było. Teraz technologia poszła tak bardzo do przodu, że w sposób nieinwazyjny można poradzić sobie z wieloma problemami obniżającymi komfort życia i samopoczucie. Za pomocą zabiegów można zadziałać profilaktycznie na spowolnienie procesu starzenia, pozbyć się chrapania czy wpłynąć na problem z łysieniem lub przerzedzeniem włosów.


Jakie zabiegi wybierają mężczyźni?


Mężczyźni najczęściej wybierają zabiegi małoinwazyjne o krótkim czasie rekonwalescencji. Popularnością cieszą się tu peelingi, czy mezoterapia. Coraz większa liczba korzysta również z zabiegu z wykorzystaniem lasera, który niweluje chrapanie, pomaga w pozbyciu się blizn potrądzikowych czy zamknąć naczynka krwionośne. Panowie, którzy chcą odmłodzić skórę twarzy, bądź zgubić brzuch, chętnie korzystają z HIPRO (liftingu bez skalpela, który stanowi HIT). Mężczyznom, którzy mają problem z łysieniem lub przerzedzeniem włosów, poleca się zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Opadnięte powieki to również nie problem dla dzisiejszej medycyny. Począwszy od lekkiego uniesienia brwi przy pomocy toksyny botulinowej (zabieg jest skuteczny tylko u młodszych pacjentów), skończywszy na zabiegu chirurgicznym. Dla ogromnej większości mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy boją się skalpela, polecana jest tzw. nieinwazyjny zabieg obkurczenia skóry powiek.To tylko część najbardziej polecanych i wybieranych usług dla mężczyzn w naszym gabinecie. Tak naprawdę współczesna medycyna jest w stanie poradzić sobie z każdym kompleksem i problemem. To co wyróżnia nasz gabinet to profesjonalni lekarze, którzy mają doświadczenie, ale także wysokiej jakości sprzęt, który daje rezultat. To właśnie sprawia, że pomimo tego, że jesteśmy zlokalizowani w małej miejscowości, rośnie liczba Pacjentów przyjeżdżających do Cybinki z całej Polski. Liczymy na to, że medycyna estetyczna wśród mężczyzn przestanie być tematem tabu. Mężczyźni również zasługują na to, żeby o siebie dbać – mówi Lek. Stomatolog Agnieszka Cholewa.


Tak jak widać, medycyna estetyczna jest w stanie poradzić sobie z wieloma problemami. Koszt zabiegów jest dostępny na każdą kieszeń. Należy pamiętać, że to nie tylko usługi dostępne dla Pań. Z medycyny estetycznej korzystają wszyscy, coraz większa ilość Panów, tylko nie wszyscy się do tego przyznają.

42 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Większość z nas niejednokrotnie doświadczyła opuchnięcia ciała, szczególnie nóg. Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej czy procesy zachodzące po intensywnym treningu dodatkowo zwiększaj