Liftingujący Masaż Kobido

Kiedyś obiło mi się o uszy o masażu Kobido. Każdy od zawsze dba o masaż ciała, ale w końcu moda na masaż twarzy przeżywa swój rozkwit:) W tej chwili na fali są różnego rodzaju masażery, których tajemnicy jeszcze nie zgłębiłam. Natomiast wiele słyszałam o masażu twarzy wykonywanych przez profesjonalnych masażystów, m.in. w swoich zabiegach stosuje go Nerida Joy. Postanowiłam spróbować na własnej skórze. I padło na masaż Kobido.


Co mnie przekonało do kursu masażu? Ćwiczę bardzo dużo i masaż mięśni głębokich często ratował mnie od bólu. A mięśnie twarzy to też mięśnie:) Napinamy i ćwiczymy je każdego dnia. Zobacz niżej, ile mięśni pracuje, gdy robisz grymas niezadowolenia:)
Czym Jest Masaż Kobido?

Masaż KOBIDO to to rytuał podlegający ścisłym regułom bazujący na tradycji medycyny chińskiej. Kobido ze względu na swoją intensywność i zaawansowanie poszczególnych technik działa na dużo głębszych warstwach skóry i mięśni niż inne masaże twarzy. Kobido to najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu twarzy w Japonii.


Masażysta wykonując różne manipulacje swoją ręką wpływa na różne aspekty. Techniki wykonywane wolno pozwalają klientowi zrelaksować się, a w ten sposób niwelujemy napięcia mięśniowe. Przejście do technik najbardziej charakterystycznych dla Kobido, oprócz stymulacji skóry, pozwala osiągnąć efekt silnego liftingu i wygładzenia.


Etapy Masażu Kobido


1. masaż tkanek głębokich wykonywany bez olejku ma za zadanie zniwelować napięcia mięśniowe, a więc wygładzić delikatne zmarszczki mimiczne – masaż zaczyna się po umyciu twarzy – nie ma nakładanego żadnego kosmetyku, masaż odbywa się na sucho

2. głęboki relaks to część masażu, która oprócz zniwelowania napięć na za zadanie usunąć napięcia wywołane emocjami, poprawia krążenie dzięki czemu skóra zyskuje odpowiedni koloryt.

3.drenaż limfatyczny usprawnia transport limfy i zapobiega obrzękom i opuchliźnie np. wokół oczu

4. najbardziej intensywna część – liftingująca – gdzie wykonywane są intensywne ruchy perkusyjne, podszczypywanie, podbieranie.

5.akupresura jest to praca na poszczególnych punktach wpływających na pracę danego mięśnia


Jakie Są Zalety Masażu Kobido?

Masaż Kobido jest nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Dzięki tym technikom można naturalnie i z biegiem czasu :


1. Zniwelować napięcie mięśniowe na twarzy,

2.dotlenić skórę, dzięki pobudzeniu mikrokrążenia,

3. stymulować produkcję składników skóry – kolagen i elastynę

4. zniwelować nadmierne napięcie w okolicach szyi, klatki piersiowej i owalu twarzy

5.gdy nosisz maskę ortodontyczną poczujesz relaks i rozluźnienie w okolicach tam, gdzie następuje przesuwanie żuchwy


Masaż Kobido jest idealny dla osób, które czują, że zatrzymała im się woda na twarzy – opuchnięcia, worki pod oczami, przemęczenie, szaty koloryt, dla osób cierpiących na bruksizm. Największe efekty zobaczą osoby z wiotką skórą twarzy, która utraciła swoją jędrność.


Kiedy Nie Można Robić Masażu Kobido?Masażu Kobido nie można robić, w przypadku, gdy istnieją:


Stany zapalne skóry

Stany zapalne organizmu – gorączka

Przerwana ciągłość naskórka

Cera naczyniowa

Stany ropne około zębowe, ekstrakcja zęba

Trądzik różowaty w fazie zaostrzeń


Jeśli nie masz żadnych z powyższych przeciwskazan, udaj sie na masaż już dziś i spraw sobie relaks oraz odnowe nie z tej ziemi! Efekty mówią same za siebie

88 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Większość z nas niejednokrotnie doświadczyła opuchnięcia ciała, szczególnie nóg. Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej czy procesy zachodzące po intensywnym treningu dodatkowo zwiększaj