Healthy-Aging czyli holistyczne podejście do starzenia.


Jak spowolnić starzenie i zachować zdrowie? To pytania, które z roku na rok zadaje sobie coraz większa ilość kobiet - jak i mężczyzn, a odpowiedzi na nie próbują udzielić m.in kosmetolodzy. Pomaga nam w tym rozwijający się rynek beauty, oferujący coraz to nowsze składniki aktywne, kompozycje produktów zabiegowych, technologie, suplementy diety etc. Dziś kosmetologia zaczyna dzielić się na dwa główne nurty ANTI-AGE oraz HEALTHY-AGING.


Oba kierunki mają odmienne założenia dotyczące urody jak i zdrowia pacjenta. Czym się różnią i dlaczego nasz gabinet skłania się ku tej drugiej ideologii? Najwyższy czas ubrać w słowa to, co przez ostatnie lata klarowało się w mojej pracy.
CZYM JEST NURT HEALTHY-AGING?

Healthy-aging to kierunek, który wyznaje kompleksowe, holistyczne podejście do pacjenta, jego stanu zdrowia i wyglądu skóry. Promując zdrowie, nie traktuje się starzenia jako niechcianego, wręcz przeciwnie. Koncepcja healthy aging zauważa, że starzenie jest naturalnym fizjologicznym procesem i to nie ono stanowi problem, a jedynie sposób w jaki zachodzi aktualnie. Starzeć się ZDROWO - oto główne przesłanie nurtu healthy-aging.

ZAŁOŻENIA HEALTHY-AGING

Zachować zdrowie i spowolnić starzenie można jedyne poprzez poznanie, zrozumienie i wykorzystanie zdolności fizjologicznych organizmu i skóry (np. kolagenu) do odnowy. A zatem osoba, która pragnie spowolnić czasowe procesy, powinna zarówno samodzielnie poszerzać wiedzę na temat swojego organizmu i rosnących możliwości jego regeneracji oraz podjąć ścisłą współpracę z odpowiednim specjalistą (kosmetolog interdyscyplinarny, dietetyk kliniczny, trener personalny, fizjoterapeuta/osteopata, lekarz pracujący w sposób holistyczny).

Nie istnieje jeden sposób na spowolnienie starzenia. Aby starzeć się zdrowo należy zadbać o każdy obszar życia: jego styl (dieta, sen, aktywność fizyczna), zdrowie psychiczne i pielęgnacja z zewnątrz oraz kondycjonowanie skóry (masaże, zabiegi kosmetologiczne, pielęgnacja kosmetyczna).

Zdrowy wygląd skóry jest oznaką szacunku do swojego ciała i dbania o swój dobrostan, a nie próby zachowania młodości za wszelką ceną.

Terapia kosmetologiczna prowadzona w nurcie Healthy-Aging jest terapią długoterminową i zakłada, że podobnie jak zdrowe odżywianie, zabiegi kosmetologiczne i aktywne środki do pielęgnacji skóry powinny być stosowane regularnie, przez całe życie. Doraźnie korzystanie z zabiegów lub brak systematyczności nie doprowadzi do trwałych zmian.

Terapia kosmetologiczna dobierana przez kosmetologa musi być poprzedzona wcześniejszą konsultacją, która obejmuje wywiad z pacjentem, diagnostykę stanu cery i interpretację wyników biochemicznych, obrazujących stan zdrowia organizmu.

W ramach prowadzonej terapii, specjalista pracujący w nurcie healthy-aging zaleca: składniki aktywne, kosmetyki do domowej pielęgnacji, zabiegi kosmetologiczne (oraz i parametry), suplementację oraz w zależności od problemów dermatologicznych - dodatkowe badania laboratoryjne.

Zabiegi kosmetologiczne w nurcie healthy-aging mają na celu dostarczenie składników odżwczych i aktywację naturalnych procesów regeneracyjnych (m.in wykorzystując działanie czynników wzrostu, pobudzenie produkcji kolagenu czy ultradźwięki). Healthy-aging rezygnuje z zabiegów z wykorzystaniem wypełniaczy czy toksyny botulinowej (botoksu).

HEALTHY-AGING A ANTI-AGING

Podczas gdy nurt anti aging walczy ze starzeniem wykorzystując do tego kontrowersyjne i przedawnione środki, nasz gabinet w nurcie healthy-aging akceptuje starzenie jako naturalny proces i korzystając z naturalnych metod pobudzenia komórek do regeneracji - skutecznie spowalni jego objawy. Specjalista nurtu healthy-aging nie chodzi na skróty. Dzięki przyswajaniu nowej wiedzy z zakresu medycyny funkcjonalnej, kosmetologi NIEinwazyjnej, fizjologii oraz dietetyki i suplementacji, rozumie skórę i sposób funkcjonowania organizmu. A to jedyna droga do bezpiecznej i skutecznej pracy ze skórą.10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie