Czy mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej zabłądził?Mogłoby się wydawać, że mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej to niecodzienny widok. Rzeczywiście – na odmładzanie, lifting, modelowanie owalu twarzy, czy wypełniacze częściej decydują się panie. A jednak są też panowie, którzy troszczą się o swój wygląd i samopoczucie. Stanowią oni aż 20% pacjentów klinik medycyny estetycznej. Jakie zabiegi są dla nich przeznaczone?


Motywacja mężczyzn do korzystania z medycyny estetycznej


Medycyna estetyczna przestaje kojarzyć się wyłącznie z powiększaniem ust, wypełniaczami i nienaturalną zmianą wyglądu. Zabiegi przeprowadzane przez specjalistów – z doświadczeniem i zmysłem estetyki – są sposobem na podkreślenie naturalnego piękna i zamaskowanie niedoskonałości.


Mężczyznom także zależy na swoim wyglądzie, który pozwala im czuć się lepiej i być bardziej pewnym siebie. Kwestie wizerunkowe są bardzo ważne między innymi w niektórych zawodach.

Ważny jest także stan włosów, dłoni i cery. A każdy wie, że to właśnie skóra zdradza, ile tak naprawdę mamy lat lub może nam tych lat dodać.


Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn


Nie istnieje nic takiego, jak zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn. Panowie mogą korzystać z takiej samej oferty gabinetów, co panie. Są jednak takie zabiegi, na które decydują się zdecydowanie częściej, inne są wybierane niezmiernie rzadko (np. powiększanie ust).


Mężczyźni najczęściej decydują się na usunięcie worków i cieni pod oczami, które nie tylko dodają lat, ale sprawiają, że wyglądamy na zmęczonych i niewyspanych. W tym pomogą zabiegi mezoterapii oraz specjalistyczny masaż twarzy.


Bardzo często zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn są sposobem leczenia niektórych wstydliwych i uciążliwych dolegliwości. Mowa przede wszystkim o nadpotliwości i nadmiernym wypadaniu włosów. To dwa najczęstsze problemy, z którymi borykają się mężczyźni. W ich przypadku medycyna estetyczna jest najskuteczniejszym rozwiązaniem.


Mężczyźni są również bardziej narażeni na łysienie androgenowe, czyli wypadanie włosów związane z działaniem testosteronu. Jego pierwszym objawem jest cofnięcie się linii włosów na skroniach i czole. W leczeniu łysienia wykorzystuje się popularny zabieg estetyczny, czyli mezoterapię, czyli wprowadzenie substancji odżywczych bezpośrednio pod skórę. Natomiast w celu pobudzenia wzrostu włosów bardzo popularne są zabiegi laserem.


Jak przygotować się do zabiegów?

OD CZEGO WARTO ZACZĄĆ?


Skóra męska wymaga intensywnego traktowania.


Mężczyźni różnią się od kobiet, zwłaszcza jeśli chodzi o grubość skóry, czy zagęszczenie naczyń krwionośnych. Ich skóra wymaga specjalnego traktowania. Oznaki starzenia się są widoczne później niż u kobiet, jednak ich przebieg jest bardziej intensywny.


Dlatego przed podjęciem się każdego zabiegu zalecane jest najpierw przeprowadzenie wodorowego oczyszczania twarzy.


Wodorowe oczyszczanie skóry to wieloetapowy zabieg (dostępny na każdą kieszeń!) umożliwiający wykonanie kompleksowej pielęgnacji skóry – poczynając od jej dogłębnego oczyszczania, poprzez neutralizację wolnych rodników i złuszczanie martwego naskórka, aż po dotlenienie i odżywienie skóry oraz efekt rewitalizacji skóry.


NAJPOPULARNIEJSZE ZABIEGI DLA MĘŻCZYZN:


× Kompleksowe oczyszczanie wodorowe

× Osocze bogatopłytkowe z dermapenem przeciw wypadaniu włosów.

× Wygładzanie zmarszczek – fibryna (naturalny preparat) / laser / mezoterapia

× Usuwanie blizn – laser / dermapen

× Leczenie zmian po trądziku

× Leczenie chrapania - laser

× Usuwanie włókniaków, brodawek, kaszaków – chirurgicznie lub laserem

× Trądzik różowaty, pajączki naczyniowe

× Cienie pod oczami / worki pod oczami

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Większość z nas niejednokrotnie doświadczyła opuchnięcia ciała, szczególnie nóg. Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej czy procesy zachodzące po intensywnym treningu dodatkowo zwiększaj