Biostymulatory tkankowe - naturalna regeneracja skóry


Stymulatory tkankowe – jak sama nazwa wskazuje stymulują czyli przyspieszają i prowokują produkcję kolagenu i elastyny w skórze oraz wywołują naturalne procesy naprawcze w komórkach. Idealnie sprawdzają się w kuracjach odmładzających w nurcie healthy-aging. Po zaaplikowaniu działają całkowicie naturalnie, dając efekty poprawy jędrności, gęstości oraz jakości skóry. Celem iniekcji biostymulatorów jest przywrócenie utraconych przez lata parametrów skóry.

Z uwagi na ogromne zainteresowanie zabiegami z użyciem preparatów biostymulujących, które są wysoce cenione za naturalne i szybko pojawiające się efekty, na rynku pojawiają się cyklicznie nowe preparaty. Można je podzielić na grupy, ze względu na:

  • rodzaje substancji aktywnych – na jakiej bazie substancji opiera się dany preparat,

  • mechanizmy działania, czyli w jaki sposób działają na naszą tkankę,

  • wskazania i obszary leczenia,

  • techniki iniekcji – głębokości, jak i metody iniekcji: igła czy kaniula,

  • rezultaty,

  • długość utrzymywania się efektów

W zależności od stanu skóry, tkanki podskórnej, trybu życia, problemu i wieku, dobieramy odpowiedni preparat stymulujący. Dzielimy je zatem na grupy, które są stworzone na bazie danej substancji aktywnej:

  1. KWAS HIALURONOWY NIEUSIECIOWANY – warto tutaj wspomnieć, że biostymulator tkankowy nie jest wypełniaczem, zatem nie powiększa nam objętości twarzy, choć podawany jest w postaci substancji kwasu hialuronowego. Kwas nieusieciowany szybciej rozkłada się w naszym organizmie, niż kwas hialuronowy usieciowany.

  2. AMINOKWASY – Aminokwasy podawane w biostymulatorach pomagają w wytwarzaniu elastyny. Kwasy, które najczęściej są stosowane w biostymulatorach to :

HYDROKSYAPATYT WAPNIA – tworzy „rusztowanie” kości zębów, bez którego nie mógłby funkcjonować nasz układ kostny. Dziś używa się go do wypełniania fałd skóry, leczenia blizn, zwiększenia objętości tkanek miękkich, redukcji bruzdy nosowo-wargowej, podnoszenia kącików ust i likwidacji linii marionetek.

KOLAGEN – dzięki niemu, oznaki starzenia są stopniowo redukowane bez żadnych zniekształceń estetycznych. Kolagen służy do utrzymania struktury i funkcjonowania tkanek.

JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY BIOSTYMULATOREM A AMPUŁKĄ DO MEZOTERAPII?

Znaczącą różnicą między biostymulatorami, a ampułkami do mezoterapii jest metoda podawania oraz efekt. W zabiegu mezoterapii igłowej preparaty są podawane płytko, do powierzchniowych warstw skóry, ta metoda ma za zadanie wypełniać braki, np. o witaminę C.

W biostymulatorach wprowadzone preparaty pobudzają tkanki do naturalnej regeneracji, czyli do naturalnego wytworzenia kolagenu, kwasu hialuronowego oraz do naturalnego wytworzenia elastyny. Metoda iniekcji biostymulatorów nie wypełni braków witamin, aminokwasów czy peptydów, czyli tego, czego brakuje nam w górnych warstwach skóry. Natomiast ampułki do mezoterapii nie zregenerują skóry na poziomie strukturalnym.

Wskazania

– cera pozbawiona blasku

– utrata jędrności i napięcia skóry

– zmarszczki

– blizny

– rozstępy

– skóra odwodniona, wymagająca dogłębnego nawilżenia

– skóra narażona na stres antyoksydacyjny

Przeciwwskazania

– ciąża

– laktacja

– choroby nowotworowe

– zaburzenia krzepnięcia krwi

– skłonność do powstania blizn przerostowych

– stany zapalne skóry

– grzybicze i bakteryjne infekcje skóry

– opryszczka i inne infekcje skóry

28 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Większość z nas niejednokrotnie doświadczyła opuchnięcia ciała, szczególnie nóg. Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej czy procesy zachodzące po intensywnym treningu dodatkowo zwiększaj