Artykuł o dr. Agnieszce Cholewie, dla portalu iloveslubice.pl - pisała Renata Hrynkiewicz.


Lekarzem stomatologiem jest od lat. Praca to jej pasja, a do wykonywania tego zawodu od zawsze miała predyspozycje i właściwe poczucie estetyki. Agnieszka Cholewa – bo o niej mowa – marzyła o połączeniu stomatologii z medycyną estetyczną. I tak się stało. Dziś jest właścicielką Gabinetu Stomatologii i Medycyny Estetycznej.

– Przez 5 lat studiów cały czas uczyliśmy się anatomii głowy, pracy ze znieczuleniem i igłą. Już wtedy zauważyłam, że oprócz chirurga – z medycyną estetyczną doskonale poradziłby sobie stomatolog, zwłaszcza przy wykonywaniu zabiegów okołotwarzowych – mówi Agnieszka Cholewa.


Rodzinny biznes

Zaczęło się od kongresu medycyny estetycznej dla lekarzy stomatologów, w którym pani Agnieszka uczestniczyła.

– Tam, utwierdzono mnie w przekonaniu, że jest to połączenie właśnie dla mnie. Zaczęłam się solidnie szkolić (kursy, szkolenia, seminaria). Pasję podzieliłam z córką, która w tym samym czasie rozpoczęła studia kosmetologiczne w Anglii. Bardzo zbliżyło nas wspólne zainteresowanie, ale przede wszystkim pomogło we wspólnym inspirowaniu się nawzajem i napędzaniu wspólnych gabinetowych pomysłów. Mąż natomiast szybko zainteresował się techniczną stroną biznesu i przejął pieczę nad wyborem najlepszej jakości sprzętu. Więc z dumą mogę powiedzieć, że to rodzinny biznes!

Pani Agnieszka z mężem i córką. Fot. Archiwum rodzinne.

Pani Agnieszka pochodzi ze Szczecina, i tam właśnie zdobyła większość swojego doświadczenia jako stomatolog. 1999 roku ukończyła studia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym, na którym pracowała przez następne 5 lat, w zakładzie protetyki.

A. Cholewa skończyła liczne kursy w kraju i za granicą z zakresu protetyki i laseroterapii i implantoprotetyki. Była laureatką 50 kobiet biznesu. W ubiegłym roku była wykładowcą na kongresie Worschow Dental schow. Przeprowadza również zabiegi z medycyny estetycznej w MEDICONCEPT we Wrocławiu .


“Stawiam na dostępność ludzi z mniejszych miejscowości”

Pracowała lub szkoliła się w wielu dużych miastach. Jak mówi, w każdym zauważyła podobne zjawisko – grafik przepełniony pacjentami z okolicznych miejscowości, często powodując długi czas oczekiwania podczas umawiania się na kolejną wizytę.

– Ten fenomen wydał mi się bardzo osobliwy, przecież to niemożliwe, żebym trafiała na same sławne kliniki z prestiżem tak wysokim, że ściąga ludzi z okolic. I miałam rację. W mniejszych aglomeracjach gabinety po prostu się nie otwierają, lub nie są wyposażone w sprzęt dostępny w dużych miastach i wszystkich pacjentów wysyłają na skierowania. Sama mam rodzinę z małych miasteczek czy wsi i widzę jak niedogodne może być podróżowanie do pobliskiego miasteczka, testując swoją cierpliwość w korkach. Dlatego postanowiłam zaryzykować, i zacząć tę sytuację zmieniać. Każdy z nas zasługuje na usługi zdrowotne najlepszej jakości, a my jako lekarze mamy moralny obowiązek stworzyć im ku temu dogodne warunki – podkreśla pani Agnieszka.


Najnowocześniejszy sprzęt

W Gabinecie Stomatologii i Medycyny Estetycznej fachowcy korzystają z najnowocześniejszego sprzętu. Na rynku dostępne są urządzenia, które można zastosować zarówno w medycynie estetycznej, jak i w stomatologii.

– Przykładem jest laser Fotona, jedna z najlepszych inwestycji, jakie zrobiłam! Oferuje gamę usług “na twarz” m.in peeling laserowy (kilkunastokrotnie większa skuteczność niż peeling kwasowy), endolifting (redukcja zmarszczek mimicznych), smooth (wygładzenie małych zmarszczek spowodowanych słońcem lub odwodnieniem), usuwanie pieprzyków oraz narośli, a także bezbolesne usuwanie naczynek – wymienia.

Kolejnym świetnym wynalazkiem, o którym wspomina ekspertka jest HIPRO, czyli ultradźwiękowa “liposukcja” bez użycia skalpela!

– Taki zabieg wykonuje się jednorazowo, a na efekt redukcji skóry i tkanki tłuszczowej czekamy około 2 miesięcy. Można wykonywać na szyi, ramionach, udach, brzuchu, a nawet żuchwie! – mówi A. Cholewa.


Wykwalifikowana kosmetolog

W gabinecie pracuje kosmetolog zdobywająca swoje wykształcenie i doświadczenie w Anglii, dlatego to ona zajmuje się wyszukiwaniem nowinek ze świata medycyny estetycznej. Jej podejście jest też bardziej zachodnie, gdzie coraz częściej promuje się mniej inwazyjne zabiegi niż te dostępne do tej pory. Np. zamiast wypełniaczy – praca na własnym osoczu pacjentki, a zamiast manualnego oczyszczania twarzy – wodorowe.

– Kiedy wróciłam z Anglii podjęłam prace w trzech gabinetach medycznych. W Poznaniu, Wroclawiu i Cybince. Po pół roku życia w rozjazdach musiałam podjąć decyzję, gdzie chce pracować na stałe, ponieważ ciągłe podróże mnie wykańczały. Zarówno Poznań jak i Wrocław oferowały świetne warunki rozwoju. Natomiast Cybinka – kontakt z pacjentem na świetnym poziomie. Dlatego wybrałam best of both worlds, i na co dzień pracuje w klinice we Wrocławiu, a w weekendy i poniedziałki przyjmuję swoich ukochanych pacjentów w Cybince! – mówi Natalia Boer.


Wielkie serce

Pani Agnieszka jest osobą niezwykle pozytywną z wielkim sercem. Ilekroć jest jakaś akcja charytatywna – pani Cholewa zawsze oferuje vouchery na swoje usługi na licytację. Absolutnie zawsze i nigdy nie ma wątpliwości, że warto pomagać. Jest wyjątkową osobą. Do tego cały czas się szkoli, podnosi kwalifikacje. Kiedyś, gdy mieszkałam w Cybince byłam pacjentka pani doktor – zdecydowanie polecam – zachwala Ewa Zalewska.

Co jeszcze oferuje gabinet? Więcej szczegółów na agnieszkacholewa.com

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Większość z nas niejednokrotnie doświadczyła opuchnięcia ciała, szczególnie nóg. Całodzienna praca na stojąco lub w pozycji siedzącej czy procesy zachodzące po intensywnym treningu dodatkowo zwiększaj